Dreimalig Dreimalig Grenzenlos besonders 26. September 2022

Vítejte v dílně na výrobu svíček

Připravit společnými silami česko-německé balíčky produktů a přiblížit tak regionální řemesla a kulinářství - to je cílem Bavorsko-české dětské akademie, aktuálního projektu, který realizuje Evropský region Dunaj – Vltava.

Tentokrát děti v rámci prázdninového programu, pořádaného okresní organizací mládeže v regionu Freyung – Grafenau, kromě jiného také doslova „přičichly“ k voňavému světu mýdel. Z různých přísad, jako je např. hydroxid sodný, kyselina citronová, škrob a mnoho barevných odstínů, vznikaly jemně dráždivé kuličky do koupele, které ještě více obohatí už tak dobře naplněné přeshraniční balíčky. Ty budou koncem září předány při společné slavnosti všech generací. Vzrušující den s programem pro mládež doplnily další krásné aktivity, jako například typické hry z Bavorska a Česka a chutné občerstvení. Velké poděkování patří Martinu Wagnerovi a jeho kolegyním, stejně jako portálu Woidsiederei.de

Das könnte dich auch interessieren

Schnapsbrennerei Bärwurz Quelle Bad Kötzting

wie aus einem Familienbetrieb eine neue Marke wird

weiterlesen

Seifen, Eingemachtes und allerlei Sternenzauber

Birgit Stern siedet wunderbare und wunderschöne Naturseifen wie Zinnkraut, Melisse oder Cleopatras Liebling. Zudem macht sie aus Obst oder Kräutern Schätze aus der Natur ein.

weiterlesen